PS4 REHBER Remote Play (Uzaktan Oynatma Bağlantısı) Açma ve Kullanma [PS4 Ren v2.0 Yeni Sürüm]

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Admin
Inspector
(5.05/5.07/6.72 versiyon konsollar için)
(5.05 konsoldan aktif olarak geçtim yani 5.05 de de kullanıyordum şimdi 6.72 ye geçtim ve remote play bunda da direk çalıştı)

EVET BEYLER BU REHBERİMDE DE SİZE KIRIK KONSOLLARIMIZ İLE REMOTE PLAY (UZAKTAN OYNATMA BAĞLANTISI) AÇMA VE KULLANMAYI GÖSTERECEĞİM. GÖSTERECEĞİM BU SÜRÜM YENİ ÇIKAN v2.0 SÜRÜMÜDÜR. ÖNCEKİ v1.0 DA GAMEPAD PS TUŞU KİLİTLENİP ÇALIŞMIYORDU. BUNDA O PROBLEM GİDERİLMİŞTİR.

+ BUNUN İLE KONSOL EKRANINI BİLGİSAYAR/LAPTOP EKRANINA ALARAK KULLANIM SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

+ BENİM YAPTIĞIM GİBİ REHBER TARZI YADA İSTEDİĞİNİZ VİDEOLARI ÇEKEBİLİRSİNİZ.

+ AYNI EV İÇİNDE AYNI İNTERNETİ KULLANARAK YANİ AYNI AĞDA BULUNMAK KOŞULU İLE EVDE TV 'Yİ BOŞA ÇIKARIP
(BÖYLECE HANIM DİZİ İZLER, ÇOCUK BAŞKA ŞEY GİBİ) OYUNLARINIZI
BİLGİSAYAR MONİTÖRÜNDEN/ LAPTOP EKRANINDAN OYNAYABİLİRSİNİZ.

- UZAKTAN YANİ KONSOLUN BULUNDUĞU EV 'DEN BAŞKA BİR YERDEN KISACA DIŞARIDAN (İŞ YERİ VB.) KONSOLA BAĞLANAMAYIZ. PSN KISITLAMASI SEBEBİYLE. KONSOLLARDA PSN GİRİŞİ YAPILAMAZ. ONLINE ŞEKİLDE KULLANILAMAZ.

- AYRICA SONY PS APP ORİJİNAL CEP TEL PROGRAMINI KULLANARAK KONSOLA BAĞLANMAZSINIZ ÇÜNKÜ ONUN İÇİN DE GÜNCEL PSN GİRİŞİ YAPILMASI GEREKİR VE BİLDİĞİNİZ GİBİ KIRIK KONSOLLARDA PSN GİRİŞİ YAPILAMAYACAĞINDAN CEP TEL UYGULAMASI İLE KONSOLA BAĞLANAMAYIZ. SORMAYIN DİYE BİLGİ VERDİM.
(BİR İHTİMAL SADECE ANDROID TELLER İÇİN PS APP ESKİ VERSİYONU YAMALANIP KULLANILABİLİR AMA BUNU BİR HACKER YAPABİLİR. VAR MIDIR BÖYLE BİR UYGULAMA DİYE ŞÖYLE BİR BAKTIM YAPAN DA ŞİMDİLİK OLMAMIŞ. SORAN OLDU DA ONDAN BU EK BİLGİYİ YAZDIM.)

KOLAY GELSİN.

NOT: KONSOLUNUZDA BİRDEN FAZLA HESABINIZ VAR İSE HESAPLAR ARASI GEÇİŞLERDE GAMEPAD KAPANIR AÇMAK İÇİN PS TUŞUNA BASINCA DA PROGRAM İLE BAĞLANTI KESİLİR. BU DURUMDA YAPMANIZ GEREKEN YANİ GAMEPAD IŞIĞI SÖNÜP KAPANIRSA PS TUŞUNA BASIP AÇMAYIN BUNUN YERİNE USB KABLOSU İLE GAMEPAD'İ BİLGİSAYARINIZA BAĞLAYIN VE GAMEPAD ANINDA ÇALIŞMAYA BAŞLAR.

AYNI ZAMANDA ARTIK BİLGİSAYAR KLAVYESİ İLE DE KONSOL ANA MENÜSÜNDE GEZİNE BİLİRSİNİZ.
AMA BU ŞEKİLDE OYUNLAR KLAVYE İLE OYNANMAZ.

(GAMEPAD KUMANDANIZI USB KABLOSU İLE BİLGİSAYARA BAĞLAMAYI UNUTMAYINIZ.)

GEREKLİ PROGRAMLAR:

Gizli içerik
Bu içeriği görüntülemek için beğenmelisiniz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BU PROGRAMA ALTERNATİF DAHA KOLAY KULLANIMLI CHIAKI UZAKTAN BAĞLANTI PROGRAMI VİDEOLU REHBERİ DE HAZIRLADIM.
AŞAĞIDAKİ LİNKTEN O KONUYA DA BAKABİLİRSİNİZ.

Son düzenleme:

mecfly

Yeni Üye
Kullanıcı
1600184453743.png

böyle bir sorunla karşılaşıyorum bir türlü giremiyorum ne yapmam gerekir

mecfly

Yeni Üye
Kullanıcı

aynı problemi karşılaşan arkadaşlar var ise böyle çözebilir, çok mutluyum :)

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Admin
Inspector

aynı problemi karşılaşan arkadaşlar var ise böyle çözebilir, çok mutluyum :)
Hayırlısı olsun videodan gördüğüm kadar sorunun şu olduğunu tahmin ediyorum.

Eğer ilk defa PSN hesabı oluşturduysanız ve web üzerinden bu yeni hesaba hiç giriş yapmadıysanız ondan bu hatayı almış olabilirsiniz.

Yani videoda gösterilen web sayfasından hesaba giriş yapılıyor ve giriş yapılan linki kopyalayıp program içine yapıştırıyor aslında bu şekilde web üzerinden hesaba ilk girişini yapmış oluyor sonradan bu linki kopyalayıp yapıştırmak zaten hesaba giriş linkini yapıştırmak oluyor yani bu kopyala yapıştır işlemine gerek olacağını sanmıyorum. Web üzerinden hesaba bir kere giriş yapmış olmak yeterli. Muhtemelen yeni hesaplar ilk giriş ile hesap gerçek manada tanımlanıyor yani aktif oluyor diye tahmin ediyorum.

Yani web üzerinden yeni oluşturduğunuz hesaba hiç girilmedi ise bir kere girmek gerekiyor diye tahmin ediyorum.
Bu ilk giriş yapıldıktan sonra normal programa siz de elle giriş bilgilerinizi yeniden yazdığınızda yani tekrar denediğinizde hata almadan girer.

Tahminim bu yönde ve videoda yaptığı şeyde aslında bu oluyor.

Zaten bu konuda yeni bir program rehberi hazırlayacağım. Sony hesabı almaya yada bu sony programına ihtiyaç duymayan alternatif güzel bir program var hem çok daha basit kullanımı var ilk fırsatta zamanım olunca rehberini hazırlarım. Çok daha rahat edersiniz.

mecfly

Yeni Üye
Kullanıcı
Evet ilk defa kayıt olmuştum fakat, ilk nerdeyse her tarayıcıda girdim, giriş sağlandı o uygulamadan (PS4 Sistemini Uzaktan Oynatma) olmadı, telefondanda girdim güvenlik ayarlarını avatar ayarı gerekli güncellemeleride yaptım, yine uygulamada olmadı.

Uygulamadan girdiğimde sunucu problemi sürekli devam etti, onun dışındaki heryerden girdiğimde bir problem yok giriş sağladı. en sonunda bu yöntemle yaptım.

baybarsturan

Administrator
Yönetici
Admin
Inspector
Evet ilk defa kayıt olmuştum fakat, ilk nerdeyse her tarayıcıda girdim, giriş sağlandı o uygulamadan (PS4 Sistemini Uzaktan Oynatma) olmadı, telefondanda girdim güvenlik ayarlarını avatar ayarı gerekli güncellemeleride yaptım, yine uygulamada olmadı.

Uygulamadan girdiğimde sunucu problemi sürekli devam etti, onun dışındaki heryerden girdiğimde bir problem yok giriş sağladı. en sonunda bu yöntemle yaptım.
Bilemiyorum tabi benimki bir tahmin ve görüş uzaktan ancak bu kadar söyleyebilirim. Ben kendi konsollarımda sorunsuz kullanıyorum.

Bir taraftan yeni bir programın videolu rehberini hazırladım ve yeni paylaştım çünkü bu Sony programı kullanımı zor ve PSN hesabı istiyor ve bir çok kullanıcı başka başka sorunlar ile kullanmayı başaramadı. Bu yüzden kolay kullanım ve PSN hesabı istemeyen Chiaki programının rehberini yaptım sizin de bilginiz olsun.

Yasout

Yeni Üye
Kullanıcı
sağolun

Bence en iyisi bu chiakiden pek memnun kalmadım.

Son düzenleme:

arif02

Üye
Kullanıcı
bir deneyim bakim

mecfly

Yeni Üye
Kullanıcı
(5.05/5.07/6.72 versiyon konsollar için)
(5.05 konsoldan aktif olarak geçtim yani 5.05 de de kullanıyordum şimdi 6.72 ye geçtim ve remote play bunda da direk çalıştı)

EVET BEYLER BU REHBERİMDE DE SİZE KIRIK KONSOLLARIMIZ İLE REMOTE PLAY (UZAKTAN OYNATMA BAĞLANTISI) AÇMA VE KULLANMAYI GÖSTERECEĞİM. GÖSTERECEĞİM BU SÜRÜM YENİ ÇIKAN v2.0 SÜRÜMÜDÜR. ÖNCEKİ v1.0 DA GAMEPAD PS TUŞU KİLİTLENİP ÇALIŞMIYORDU. BUNDA O PROBLEM GİDERİLMİŞTİR.

+ BUNUN İLE KONSOL EKRANINI BİLGİSAYAR/LAPTOP EKRANINA ALARAK KULLANIM SAĞLAYABİLİRSİNİZ.

+ BENİM YAPTIĞIM GİBİ REHBER TARZI YADA İSTEDİĞİNİZ VİDEOLARI ÇEKEBİLİRSİNİZ.

+ AYNI EV İÇİNDE AYNI İNTERNETİ KULLANARAK YANİ AYNI AĞDA BULUNMAK KOŞULU İLE EVDE TV 'Yİ BOŞA ÇIKARIP
(BÖYLECE HANIM DİZİ İZLER, ÇOCUK BAŞKA ŞEY GİBİ) OYUNLARINIZI
BİLGİSAYAR MONİTÖRÜNDEN/ LAPTOP EKRANINDAN OYNAYABİLİRSİNİZ.

- UZAKTAN YANİ KONSOLUN BULUNDUĞU EV 'DEN BAŞKA BİR YERDEN KISACA DIŞARIDAN (İŞ YERİ VB.) KONSOLA BAĞLANAMAYIZ. PSN KISITLAMASI SEBEBİYLE. KONSOLLARDA PSN GİRİŞİ YAPILAMAZ. ONLINE ŞEKİLDE KULLANILAMAZ.

- AYRICA SONY PS APP ORİJİNAL CEP TEL PROGRAMINI KULLANARAK KONSOLA BAĞLANMAZSINIZ ÇÜNKÜ ONUN İÇİN DE GÜNCEL PSN GİRİŞİ YAPILMASI GEREKİR VE BİLDİĞİNİZ GİBİ KIRIK KONSOLLARDA PSN GİRİŞİ YAPILAMAYACAĞINDAN CEP TEL UYGULAMASI İLE KONSOLA BAĞLANAMAYIZ. SORMAYIN DİYE BİLGİ VERDİM.
(BİR İHTİMAL SADECE ANDROID TELLER İÇİN PS APP ESKİ VERSİYONU YAMALANIP KULLANILABİLİR AMA BUNU BİR HACKER YAPABİLİR. VAR MIDIR BÖYLE BİR UYGULAMA DİYE ŞÖYLE BİR BAKTIM YAPAN DA ŞİMDİLİK OLMAMIŞ. SORAN OLDU DA ONDAN BU EK BİLGİYİ YAZDIM.)

KOLAY GELSİN.

NOT: KONSOLUNUZDA BİRDEN FAZLA HESABINIZ VAR İSE HESAPLAR ARASI GEÇİŞLERDE GAMEPAD KAPANIR AÇMAK İÇİN PS TUŞUNA BASINCA DA PROGRAM İLE BAĞLANTI KESİLİR. BU DURUMDA YAPMANIZ GEREKEN YANİ GAMEPAD IŞIĞI SÖNÜP KAPANIRSA PS TUŞUNA BASIP AÇMAYIN BUNUN YERİNE USB KABLOSU İLE GAMEPAD'İ BİLGİSAYARINIZA BAĞLAYIN VE GAMEPAD ANINDA ÇALIŞMAYA BAŞLAR.

AYNI ZAMANDA ARTIK BİLGİSAYAR KLAVYESİ İLE DE KONSOL ANA MENÜSÜNDE GEZİNE BİLİRSİNİZ.
AMA BU ŞEKİLDE OYUNLAR KLAVYE İLE OYNANMAZ.

(GAMEPAD KUMANDANIZI USB KABLOSU İLE BİLGİSAYARA BAĞLAMAYI UNUTMAYINIZ.)

GEREKLİ PROGRAMLAR:

[Gizli içerik][Gizli içerik]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BU PROGRAMA ALTERNATİF DAHA KOLAY KULLANIMLI CHIAKI UZAKTAN BAĞLANTI PROGRAMI VİDEOLU REHBERİ DE HAZIRLADIM.
AŞAĞIDAKİ LİNKTEN O KONUYA DA BAKABİLİRSİNİZ.

emeğine sağlık üstat

konur43

Yeni Üye
Kullanıcı
İlk defa deneyeceğim, umarım yapabilirim. Rehber için şükranlarımı sunarım.

Üst Alt