SON ÇIKAN POPÜLER OYUNLAR

PS5 HACK HABER PS5 Ne Zaman Kırılacak? | ANA KONU

PS5 Ne Zaman Kırılacak ?

• Kullanılan toplam oy
    133

symbol54

Kullanıcı
PS5 i ilk çıktığında almadık şimdi 20bin tl oldu artık alamayız da

PS4 KONSOL BİLGİLERİ
Model: SLIM
CUH Kodu:
Kapasite: 1 TB
Versiyon: 9.00
Alım Yılı: 2021
PC BİLGİLERİ
İşlemci: i7 7700
Ram: 32 GB
HDD: 1 TB HDD + 256 GB SSD
Ekran Kartı: Nvidia Geforce Gtx 1060
İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit

Hans18

Kullanıcı
PS5 i ilk çıktığında almadık şimdi 20bin tl oldu artık alamayız da
Kırık yazılımlı Ps4 ün varsa bence şuan ki kırma işleminin pekte bir önemi yok neden derseniz kırılma ihtimali olan en yüksek yazılım 4.51 o yazılımla Ps5 e çıkıpta Ps4 e çıkmamış olan oynayabileceğiniz oyun sayısı fazla yok yine Ps4 oyunlarını oynayacaksınız. Kayda değer Ps5 oyunları 6.00 ve üzerindeki yazılım isteyen oyunlarda olur. O yazılımlarında ne zaman kırılacağı belli değil ki şuanda hipervisor koruması hala aşılamadı. Bizde bekliyoruz ne olacak diye tabi ki siz ara ara Media Markt ve Teknosa gibi firmaların stoklarını takip edin bildiğim kadarıyla Ps5 in diskli modeli 13.100 dijital olanını 11.000 TL ye satıyorlar. Ara ara stok kontrolü yapmanız lazım. En azından konsolu alırsınız bir sonraki kırma işlemi için köşede bekletirsiniz.

baybarsturan

Yönetici
✧ Admin ✧
Inspector
Andy'nin yeni konferansına şöyle bir baktım ama çok da yeni bir şey fark etmedim ben.
Temelde aynı şeylerden bahsediyor ve işte PS5 AMD işlemcilerinde olan XOM yani
execute only memory özelliğinden kaynaklı userland ve kernel bölümlerinde çalışmanın
zorluğundan bahsediyor yani doğrudan HV-hyper visor hakkında bir şey demiyor.
Önceki gibi kernele ulaşmanın (debug settings) kendi BD-J yöntemini anlatıyor ve
ayrıca diğer geliştiriciler tarafından webkit ile kernele ulaşmada yapıldı diye kısaca bahsediyor
ama sonuç olarak gerçek tam kırılma hakkında bir şey yok yada programsal anlatım
yaptığı yerlerde ben fark edememişimdir. Önemli bir şey varsa zaten twitter da duyarız.

Aşağıdaki tabloda Diskli konsollarda örneğin PS5 'lerde Bluray disk metodu ile kernel yani debug settings'e ulaşmada bu metodun
%100 güvenilir yani kernel panic çökme sorunu olmayacak şekilde kırma yapılabileceği vurgulanmış
ve bu metodun PS4 9.04 dahil ve altında ayrıca PS5 4.51 dahil ve altında destekli olduğunu belirtmiş.
(yani hackerlar bu metodu PS4 9.04 sürümünü kırmak için kullanabilirler ama daha üstünde örnek 9.50 ve üstünde kullanamazlar
yani PS4 kırması bekleyenler için bunu belirtiyorum 9.04 kırılsa bile çok bir şey katmayacaktır ama tabi bu sürümleri bile bekleyenler
olduğunu da biliyorum kısaca PS4 için 9.50 ve üstü sürümlerde yeni bir açık bulunması gerekiyor yani mevcut eldekiler bir işe yaramıyor.)

Yani PS4 9.50 ve üstü ayrıca PS5 5.00 ve üstü sürümlerde bu açık kapatılmış oluyor. Yani bunlar desteklenmiyor.

Yada IPv6 yani webkit metodu ile diskli yada disksiz konsollarda kernel yani debug settings'e ulaşmada bu metodun
PS4 konsollarda 7.02 dahil ve altında ayrıca PS5 4.51 dahil ve altında destekli olduğunu belirtmiş.
Yani PS4 7.50 ve üstü ayrıca PS5 5.00 ve üstü sürümlerde bu açık kapatılmış oluyor. Yani bunlar desteklenmiyor.
Bildiğiniz gibi bir tek 9.00 sürümler USB exfat bug ile kırılmıştır yani bunlardan farklı bir kırma metodu ile kırılmıştır.

ice_screenshot_20221028-021106.jpeg

Son düzenleme:

unloser

Kullanıcı
Andy'nin yeni konferansına şöyle bir baktım ama çok da yeni bir şey fark etmedim ben.
execute only memory özelliğinden kaynaklı userland ve kernel bölümlerinde çalışmanın
Önceki gibi kernele ulaşmanın (debug settings) kendi BD-J yöntemini anlatıyor ve
ayrıca diğer geliştiriciler tarafından webkit ile kernele ulaşmada yapıldı diye kısaca bahsediyor
ama sonuç olarak gerçek tam kırılma hakkında bir şey yok yada programsal anlatım
yaptığı yerlerde ben fark edememişimdir. Önemli bir şey varsa zaten twitter da duyarız.

Aşağıdaki tabloda Diskli konsollarda örneğin PS5 'lerde Bluray disk metodu ile kernel yani debug settings'e ulaşmada bu metodun
%100 güvenilir yani kernel panic çökme sorunu olmayacak şekilde kırma yapılabileceği vurgulanmış
ve bu metodun PS4 9.04 dahil ve altında ayrıca PS5 4.51 dahil ve altında destekli olduğunu belirtmiş.
(yani hackerlar bu metodu PS4 9.04 sürümünü kırmak için kullanabilirler ama daha üstünde örnek 9.50 ve üstünde kullanamazlar
yani PS4 kırması bekleyenler için bunu belirtiyorum 9.04 kırılsa bile çok bir şey katmayacaktır ama tabi bu sürümleri bile bekleyenler
olduğunu da biliyorum kısaca PS4 için 9.50 ve üstü sürümlerde yeni bir açık bulunması gerekiyor yani mevcut eldekiler bir işe yaramıyor.)

Yani PS4 9.50 ve üstü ayrıca PS5 5.00 ve üstü sürümlerde bu açık kapatılmış oluyor. Yani bunlar desteklenmiyor.

Yada IPv6 yani webkit metodu ile diskli yada disksiz konsollarda kernel yani debug settings'e ulaşmada bu metodun
PS4 konsollarda 7.02 dahil ve altında ayrıca PS5 4.51 dahil ve altında destekli olduğunu belirtmiş.
Yani PS4 7.50 ve üstü ayrıca PS5 5.00 ve üstü sürümlerde bu açık kapatılmış oluyor. Yani bunlar desteklenmiyor.
Bildiğiniz gibi bir tek 9.00 sürümler USB exfat bug ile kırılmıştır yani bunlardan farklı bir kırma metodu ile kırılmıştır.

Ekli dosyayı görüntüle 8939

çeviri için teşekürler.

Bana göre dvd %100 güvenli olması cok önemli bi olay, konsolu güvenceye almış olmuyor mu?

nearbypiece

Kullanıcı
Sanırım PS4 ile oynamaya devam edeceğiz 😕

Açıkcası flow'un sunumundan umutluydum ancak HV konusunda birşey söylemedi. Elimdeki 4.03 olan ps5'i güncellemeyi düşünüyorum videoyu izlediğimden beri. Durduğu yerde toz topluyor cihaz 😂😂😂

hakan_710

Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
Sanırım PS4 ile oynamaya devam edeceğiz 😕

Açıkcası flow'un sunumundan umutluydum ancak HV konusunda birşey söylemedi. Elimdeki 4.03 olan ps5'i güncellemeyi düşünüyorum videoyu izlediğimden beri. Durduğu yerde toz topluyor cihaz 😂😂😂
Güncellemek yerine forumda yüksek sürüme sahip kişilerle takas düşünebilirsiniz. Geçmiş zamanlarda benzeri takaslar olmuştu. Sadece cihaz takası yapılabilir isteyen olacaktır. Gözden geçirebilirsiniz.

PS4 KONSOL BİLGİLERİ
Model: SLIM
CUH Kodu: 2216A
Kapasite: 500GB
Versiyon: 6.72
Alım Yılı: 2019
PC BİLGİLERİ
İşlemci: i5-4210H
Ram: 8GB DDR3
HDD: 500 GB SSD
Ekran Kartı: GTX 860M
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro x64

Hans18

Kullanıcı

Ekli dosyayı görüntüle 8939

Belki Andy de hipervisor korumasını geçememiş olabilir. Yani geçen yıl debug menüyü aktif ettiğini göstermişti fakat hipervisor koruma sisteminin olup olmadığını veya varsa bu koruma sistemini aşıp fpkg oyunlar kurup kurmadığından bahsetmemişti. Belki hipervisor korumayı aşamayabilirler. Ps4 te debug menü aktif olduğu gibi fpkg oyunlar yükleniyordu. Ps5 te debug menüyü aktif ettiğimiz halde oyun yükleyemiyoruz. Umarım bu hipervisor korumayı aşmaları çok uzun sürmez.

nemesis1903

Destekçi Üyemiz Aylık
Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
Valla isteyen şimdi PlayStation alıp kenara atar kırıldığında rahat eder isteyen de kırıldığında iki katı paraya kırılmış cihaz kovalar gene de bulamaz.Oyun paraları roket oldu gidiyor birkaç ps5 oyunu için orijinal oyun almaya bence değmez.kırılmış ps4 çoğu durumda daha mantıklı gibi.Genede macera arıyorsanız ucuz ikinci el son versiyon ps5 alın hevesinizi alınca geri satar paranızı kurtarırsınız.eski tüm Sony konsolları kırılmıştı bu da kırılır.

PS4 KONSOL BİLGİLERİ
Model: FAT-PRO
CUH Kodu: 1004A-7116B
Kapasite: 500 GB-480 GB
Versiyon: 5.05-9.00
Alım Yılı: 16.06.2019-14.08.2022
PS5 KONSOL BİLGİLERİ
Model: BLURAY
CFI Kodu: 1116A
Kapasite: 850 GB
Versiyon: 4.03
Alım Yılı: 11.06.2022
PC BİLGİLERİ
İşlemci: Amd Ryzen 7 5800H
Ram: DDR4-32 GB
HDD: 1 TB SSD
Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 3080
İşletim Sistemi: Windows 10-64 Bit
K.A
K.A

Scofield

Yönetici
✧ Admin ✧

brkturna

Destekçi Üyemiz Aylık
Kullanıcı
PS4 KONSOL BİLGİLERİ
Model: SLIM / SLIM
CUH Kodu: 2116A / 2116A
Kapasite: 500 GB / 500 GB
Versiyon: 5.05 / 9.00
Alım Yılı: 2018 / 2018
PS5 KONSOL BİLGİLERİ
Model: 😑
CFI Kodu: 😑
Kapasite: 😑
Versiyon: 😑
Alım Yılı: 😑
PC BİLGİLERİ
İşlemci: 🤐
Ram: 🤐
HDD: 🤐
Ekran Kartı: 🤐
İşletim Sistemi: 🤐

vdtycl4

Kullanıcı

nearbypiece

Kullanıcı
Güncellemek yerine forumda yüksek sürüme sahip kişilerle takas düşünebilirsiniz. Geçmiş zamanlarda benzeri takaslar olmuştu. Sadece cihaz takası yapılabilir isteyen olacaktır. Gözden geçirebilirsiniz.
Söylediğiniz yöntem çok güzel düşünülmüş bir yöntem. Teşekkür ederim.
Ancak sevdiğim arkadaşlarımdan gelen hediyeler benim için (maddi değerinden bağımsız) çok kıymetli. Bu yüzden gelen bir hediyeyi başkasına vermeyi, takas etmeyi kendi fikrimce doğru bulmuyorum. En azından birini güncellemeyi düşünüyorum.
9 eylül'de GoW Ragnarök çıkana kadar bekleyeceğim, kendime öyle bir hedef koydum. cyb1k belki bir sürpriz yapar, bilemiyorum.

Hypervisor işi sıkıntılı gözüküyor bana şimdilik. mast1c0re 'un part2'sini bekliyorum diğer yandan. Ps2 emulatöründe bir açıkla hypervisor'u geçebilecek mi merakla bekliyorum.

vdtycl4

Kullanıcı
Ancak sevdiğim arkadaşlarımdan gelen hediyeler benim için (maddi değerinden bağımsız) çok kıymetli. Bu yüzden gelen bir hediyeyi başkasına vermeyi, takas etmeyi kendi fikrimce doğru bulmuyorum. En azından birini güncellemeyi düşünüyorum.
9 eylül'de GoW Ragnarök çıkana kadar bekleyeceğim, kendime öyle bir hedef koydum. cyb1k belki bir sürpriz yapar, bilemiyorum.

Hypervisor işi sıkıntılı gözüküyor bana şimdilik. mast1c0re 'un part2'sini bekliyorum diğer yandan. Ps2 emulatöründe bir açıkla hypervisor'u geçebilecek mi merakla bekliyorum.
Bence siz konsolun kırılmasını bekleyin yıl bitmeden belki hipervisor korumasını aşıp konsolu kırabilirler. Zaten konsol kırılırsa Gow Ragnarök ün ps4 versiyonunu Ps5 te oynarsınız.

haydarecevit

Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı

Part2 için bir tarih vermiş mi?

PC BİLGİLERİ
İşlemci: INTERL I7 2700K
Ram: 8GB
HDD: 4TB
Ekran Kartı: NVIDIA GEFORCE 1050TI
İşletim Sistemi: WINDOWS 11

Hans18

Kullanıcı
Modded Warfare yine birşeyler paylaşmış. Biran önce hipervisor korumasını aşarlarsa Ps5 te oyun mod hile gibi imkanlardan faydalanırız.

nearbypiece

Kullanıcı

baybarsturan

Yönetici
✧ Admin ✧
Inspector

brkturna

Destekçi Üyemiz Aylık
Kullanıcı
PS4 KONSOL BİLGİLERİ
PS5 KONSOL BİLGİLERİ
PC BİLGİLERİ

azatzb21

Kullanıcı
PS4 KONSOL BİLGİLERİ
Model: Pro
CUH Kodu:
Kapasite: 1000 GB
Alım Yılı: 03.08.2022
PC BİLGİLERİ
İşlemci: i3 9100F
Ram: 16 GB DDR4
HDD: 1000 GB HDD 250 SDD
Ekran Kartı: RX570 8GB
İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

brkturna

Destekçi Üyemiz Aylık
Kullanıcı
PS4 KONSOL BİLGİLERİ
PS5 KONSOL BİLGİLERİ
PC BİLGİLERİ

azatzb21

Kullanıcı
PS4 KONSOL BİLGİLERİ
Model: Pro
CUH Kodu:
Kapasite: 1000 GB
Alım Yılı: 03.08.2022
PC BİLGİLERİ
İşlemci: i3 9100F
Ram: 16 GB DDR4
HDD: 1000 GB HDD 250 SDD
Ekran Kartı: RX570 8GB
İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

brkturna

Destekçi Üyemiz Aylık
Kullanıcı
PS4 KONSOL BİLGİLERİ
PS5 KONSOL BİLGİLERİ
PC BİLGİLERİ

Hans18

Kullanıcı

baybarsturan

Yönetici
✧ Admin ✧
Inspector

unloser

Kullanıcı
Bi kırılmadı gitti ne güzel bizde god of war rag ps4 pro versiyonunu oynardık

jheller

Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
ps5 varsa ps4 te oynamak anlamsız bekleyelim oyuna hakaret olur...8 ay felan sürer Hypervisor aşmaları tahminim

PS4 KONSOL BİLGİLERİ
Model: -----
CUH Kodu: -----
Kapasite: ----
Versiyon: -------
Alım Yılı: ----
PS5 KONSOL BİLGİLERİ
CFI Kodu: 1116B
Kapasite: 850
Versiyon: 4.50
Alım Yılı: 06.06.2022

Hans18

Kullanıcı
Bi kırılmadı gitti ne güzel bizde god of war rag ps4 pro versiyonunu oynardık
Bundan sonra ps4 e çıkacak bütün oyunlar Ps5 sayesinde dump edilip 5,05 ve 9,00 ps4 konsollarda oynanabilecek. Fakat işin kötü yanı biz Ps5 sahipleri bu hipervisor isimli koruma sistemi yüzünden şuanda hiçbir oyunu oynayamıyoruz. Ps5 te debug menüyü aktif etmeleri kırık yazılımlı Ps4 sahiplerinin işine yaradı. Resident Evil 4 remake de muhtemelen çıktığı gibi ps4 sürümü dump edilecektir.
ps5 varsa ps4 te oynamak anlamsız bekleyelim oyuna hakaret olur...8 ay felan sürer Hypervisor aşmaları tahminim
Al benden de o kadar bu hipervisor koruma sistemini geçmeleri sanki uzun sürecek gibi geliyor.

jheller

Yardımsever Üyemiz
Kullanıcı
1 tane daha ps5 alacağım gow için...

PS4 KONSOL BİLGİLERİ
Model: -----
CUH Kodu: -----
Kapasite: ----
Versiyon: -------
Alım Yılı: ----
PS5 KONSOL BİLGİLERİ
CFI Kodu: 1116B
Kapasite: 850
Versiyon: 4.50
Alım Yılı: 06.06.2022

unloser

Kullanıcı
Anlamsız şekilde 12bin cıvarına kırık ps4 pro satıyorlar herkes kafasına göre bende kırılırsa ps5 i 25 28 bin e satayım.Şimdiye kadar kırılır dıye beklıyordumda mart gibi garantisi biticek daha ne kadar bekleriz bilmiyorum oyunda 850 tl az değil.

Hans18

Kullanıcı
Anlamsız şekilde 12bin cıvarına kırık ps4 pro satıyorlar herkes kafasına göre bende kırılırsa ps5 i 25 28 bin e satayım.Şimdiye kadar kırılır dıye beklıyordumda mart gibi garantisi biticek daha ne kadar bekleriz bilmiyorum oyunda 850 tl az değil.
Geçen bir arkadaşım için Ps5 stoğu arıyorduk. Arçeliğin sitesine bakıyordum. Sitelerinde Horizonlu paket olarak Cd li modeli 14.000 civarında görünüyordu fakat sepete ekleme seçeneği yoktu bayisini arayıp sordum elinizde Ps5 var mı dedim evet dediler ve 25.000 fiyat istediler. Yani kırılmayan yüksek yazılımlı Ps5 i 25.000 e satıyorlarsa sizin konsol kırıldığı zaman herhalükarda 25.000 rahat eder.

Üst Alt

AdBlock (Reklam Engelleyici) Tespit Edildi!

Merhabalar! Forumdaki reklamları görmek hepimiz açısından can sıkıcı olabiliyor ve bunun farkındayız.

Tabii ki reklam engelleme eklentileri, reklamları engellemede harika bir iş çıkarsa da forum sitemizin varlığını sürdürmesi açısından reklamlara ihtiyacımız var. Bu yüzden forum sitemizde iyi bir deneyim yaşamak için AdBlock (Reklam Engelleme) eklentinizi devre dışı bırakın lütfen.

Anlayışınız için teşekkür ederiz...

AdBlock'u Devre Dışı Bıraktım